„Teď jsme ve stavu, kdy si myslím, že by mohly dopadnout dobře,“ věří Václav Plecitý několik dní před vánočními koncerty Ginevry. Všechny tři jsou opět téměř vyprodány. „Chceme diváky naladit na Vánoce, děláme to ale trochu jinou, humornější formou,“ vysvětluje Václav Plecitý, proč na vánočních koncertech Ginevry nezní jen koledy. Kromě svých hostů a Bohoušova dívadla Ginevra představí také nového člena, basistu Tomáše Knoblocha. „Proto letos nezahrajeme žádnou novou píseň, protože jsme se s Tomášem museli naučit veškerý náš repertoár,“ vysvětluje Plecitý.

„Na vánočních koncertech si nejvíc vážím energie, která se přenáší jak od nás na diváky, tak z diváků na nás.“ Podle Plecitého se právě na nich umocňuje veškerá přízeň, kterou diváci Ginevře zachovávají. „Na tyhle události proto musíme chodit trošku s pokorou, protože to tak nemusí být pořád,“ řekl v pořadu Z profilu.

Ten v úterý živě odvysílala GymTV, školní televize Gymnázia Příbram. Někdejší šéfredaktor GymTV Václav Bešťák v něm každý měsíc představuje zajímavé osobnosti, které jsou nejrůznějším způsobem spjaty s příbramským regionem a které mají divákům co říct o svých životech, své práci i svém pohledu na život.

Václav Plecitý se coby zakladatel a vedoucí skupiny Ginevra zásadním způsobem podílel na formování příbramského kulturního života. Právě vánoční koncerty Ginevry nebo Příbramská svatohorská šalmaj patří k událostem, které si ve městě našly svoje stálé místo.

Ginevru založil v roce 1997 s Romanou Plecitou a Evou Čechovou, zásadní posun skupině přineslo vítězství divácké ceny Zlatý krteček na folkovém festivalu Zahrada v roce 2001. V té době Václav Plecitý tvrdil, že se z jeho koníčka stává kůň. Dnes už je to podle jeho slov mamut. „Kolikrát jsou chvíle, kdy už si říkám, jak si ten čas nějakým způsobem přidat, ale zatím to pořád nějak vychází.“

PREMIÉRA

11. prosince 2018, 19.00

DÉLKA

31 minut

MODERÁTOR

Václav Bešťák

NÁMĚT

Josef Fryš, Václav Bešťák

KAMERA

Matylda Hofschnaidrová
Stanislav Kamenický
Richard Agulár

GRAFIKA

Ondřej Luks

ZVUK

Josef Fryš

STŘIH

David Burda

REŽIE

Ondřej Luks